vasárnap, június 16, 2024

Jászapáti Városi Önkormányzat - 5130 Jászapáti, Dr. Szlovencsák Imre út 2. -  Telefon: 57/ 540 100 - E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
szechenyi_terv_plusz.jpgszeszenyi2020banner

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Jászapáti főtér
Templom belső
Templom légifotó
Könyvtár
Könyvtár
Ravatalozó
Horváth Bölcsőde
Park
Szent István szobor

Önkormányzati meghívók

 • Lakossági felhívás - MEGHÍVÓ TOP-2.1.3-16-JN1-2021-00017 BELVÍZVÉDELMI FEJLESZTÉSEK JÁSZAPÁTI VÁROSBAN PROJEKT ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÉRE +

  MEGHÍVÓ TOP-2.1.3-16-JN1-2021-00017 belvízvédelmi fejlesztések jászapáti Tovább olvas
 • Meghívó - Jászapáti Város Képviselő- testületét 2024. május 16-án /csütörtökön/ 14.00 órára soros ülés +

  M E G H Í Tovább olvas
 • Meghívó - Pénzügyi, Gazdasági Bizottság 2024. május 16-án /csütörtökön/ 13 óra 00 percre +

  M E G H Í Tovább olvas
 • Meghívó -Oktatási, Társadalmi Bizottsága 2024. május 13-án /hétfőn/ 16.00 órai kezdettel soros, nyílt ülés +

  M E G H Í Tovább olvas
 • Meghívó - Jászapáti Város Képviselő-testületének 2024. április 18-án /csütörtökön/ 14.00 órárai soros ülésére +

  M E G H Í Tovább olvas
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Lakossági felhívások

 • Lakossági felhívás - MEGHÍVÓ TOP-2.1.3-16-JN1-2021-00017 BELVÍZVÉDELMI FEJLESZTÉSEK JÁSZAPÁTI VÁROSBAN PROJEKT ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÉRE +

  MEGHÍVÓ TOP-2.1.3-16-JN1-2021-00017 belvízvédelmi fejlesztések jászapáti Tovább olvas
 • Lakossági felhívás - Jászapáti mellékelt táblázatban megjelölt címein karbantartási munkák miatt áramszünetek lesznek +

  Ezúton értesítjük Önöket, hogy az Tovább olvas
 • Lakossági Felhívás - Tüdőszűrés +

  F E L H Í Tovább olvas
 • Lakossági Felhívás - Műszaki Osztályt érintő ügyek +

  Tisztelt Jászapáti Város Lakossága! Az Tovább olvas
 • Lakossági felhívás - Kérdőívek kitöltéséről! +

  Jászapáti Városi Önkormányzat részt kíván Tovább olvas
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

A jaszapati.hu weboldal sütiket használ!

A sütiket weboldalunk megfelelő működésének biztosításához, statisztikai adatok begyűjtéséhez és marketing célokból használjuk fel. Tudjon meg többet

Elfogadom

Lakossági tájékoztató - Jászsági Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat Jászapáti Család és Gyermekjóléti Központ

 Lakossági tájékoztató

Átalakult a családsegítés és a gyermekjóléti szolgáltatás településünkön. Jogszabályi változások eredményeként Jászapátin Család- és Gyermekjóléti Központ került kialakításra 2016. január 1-től, melynek ellátási területe kiterjed a járás egész lakosságára.

A nagymérvű átalakítás révén kétszintűvé vált a feladatellátás, a településeken továbbra is működnek család- és gyermekjóléti szolgálatok, és a járásszékhelyeken család- és gyermekjóléti központok. Az átalakítás célja a gyermekvédelem első védelmi vonalának megerősítése. A gyermekjóléti alapellátások megerősítése olyan szakmai átalakítást jelent, amely holisztikus szemléletben segíti a gyermekeket és az őket nevelő családokat. Az új rendszer fokozott együttműködés kialakítását követeli meg a településeken működő család- és gyermekjóléti szolgálatok és a járásszékhelyeken működő központok között, valamint a központok részéről szakmai támogatás nyújtását írja elő a szolgálatok irányába.

A járás településein, elérhetőek a minimumszolgáltatást nyújtó család és gyermekjóléti szolgálatok, melyek keretén belül családsegítő szakemberek tevékenykednek, akik napi szinten szoros szakmai kapcsolatban vannak a segítségre szoruló családokkal, valamint a települések gyermekekkel foglalkozó szakembereivel, a védőnőkkel, a gyermekorvossal, pedagógusokkal, és a járásszékhelyen működő család és gyermekjóléti központtal is.

A településeken működő család és gyermekjóléti szolgálat feladatai az

-          információnyújtás,
-           általános tanácsadás,
-           hivatalos ügyek intézésének segítése,
-          kríziskezelés
-          szociális segítő munka, családgondozás
-           prevenciós szolgáltatások, és
-          szabadidős programok szervezése, valamint
-          települési jelzőrendszer működtetése.

A városunkban működő Család- és Gyermekjóléti Központ feladata összetettebb, egyrészt ellátjuk a városban a család- és gyermekjóléti szolgálat feladatait, valamint a központ speciális szolgáltatásait is biztosítjuk. Koordináljuk a településeken működő észlelő és jelzőrendszert, összehangoljuk a gyermekvédelmi rendszerben szereplők munkáját. A központi feladatellátásban ún. esetmenedzserek tevékenykednek, akik elsősorban a védelembe vett gyermekek családjainak életét kísérik figyelemmel, a nevelésbe vett gyermekek családjait gondozzák annak érdekében, hogy a gyermekek visszakerülhessenek vérszerinti családjukba.

További speciális feladatai a járás teljes közigazgatási területén a család és gyermekjóléti központnak, hogy az alábbi szolgáltatásokat biztosítsa a gyermekjóléti szolgáltatásban részesülőknek:

-                      utcai és - ha a helyi viszonyok azt indokolják - lakótelepi szociális munkát,
-                      kapcsolattartási ügyeletet, ennek keretében közvetítői eljárást (mediációt),
-                      ha a helyi viszonyok azt indokolják - kórházi szociális munkát,
-                      gyermekvédelmi jelzőrendszeri készenléti szolgálatot,
-                      jogi és pszichológiai tanácsadást,
-                      családkonzultációt, családterápiát, családi döntéshozó konferenciát.

Mindezeken túl szakmai támogatást is nyújt az ellátási területén működő gyermekjóléti szolgálatok számára.

2016. április 1-től Jászapátin is elérhető a GYERMEKVÉDELMI JELZŐRENDSZERI KÉSZENLÉTI SZOLGÁLAT.

A készenléti szolgálat célja a család- és gyermekjóléti központ nyitvatartási idején kívül felmerülő krízishelyzetekben történő azonnali segítség, tanácsadás vagy tájékoztatás nyújtása.

A szolgálatot állandóan hívható telefonszám biztosításával szerveztük meg, a készenlétben lévő munkatárs segítséget nyújt, vagy segítséget mozgósít a Jászság területén élő gyermekeket érintő krízishelyzetekben.

A KÉSZENLÉTI SZOLGÁLAT ELÉRHETŐSÉGE:

Minden hónap 1 – 15. napjáig: +36 / 70 / 327 2773
a hónap 16. napjától a hónap utolsó napjáig: +36 / 30 / 374 1308

Reméljük, hogy az átalakult feladatellátásnak köszönhetően magasabb színvonalú szakmai segítséggel tudunk a családok szolgálatában lenni! Számítunk arra, hogy a jászapáti emberek továbbra is kérnek tőlünk segítséget nehéz élethelyzeteik megoldásában, és reméljük azt is, hogy ha bárki azt tapasztalja, hogy gyermekek veszélyeztetett helyzetben vannak, jelzik azt szakembereink felé. Megtalálnak bennünket Jászapátin személyesen a Kossuth Lajos u. 27. szám alatt ügyfélfogadási időben: hétfőn, kedden és pénteken 8 – 12 óráig, csütörtökön 8- 12 és 13-16 óráig. Telefonos elérhetőségünk: 30 / 374 1308.

Nagypálné Berki Zsuzsanna
 központ vezető

svajci bannerjasztanc banner

kormany tamogataski

Városi Hírek

Archív hírek

Városi események

Nincsenek események

Közadat kereső


kormanyablak 0


onkorvalasztas2019Logó
Elbirkep

strand modul 100


palyazatok modul 100

leader modul 100rendeletek modul 100
forum modul 100
ivs modul 100

ITS-modul-100

Eseménynaptár

Június 2024
H K Sz Cs P Szo V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

jaszsagi ivoviz projektipo

Designed by Notora Team Kft.